Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Hekimlerle Buluşuyor

 Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak meslektaşlarımızla bir araya gelerek sorunlarını dinlemek, ortak çözüm önerileri oluşturmak, tabip odası etkinliklerini paylaşmak amacıyla aile sağlığı merkezi, hastane ve tıp merkezi ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Döşemealtı ilçesinde bulunan Özel Şelale Termessos Hastanesi’ndeydik. Öncelikle Başhekim Op.Dr.Ali Zahmakıran’ı makamında ziyaret ederek hastanedeki çalışmalar ve hekim kadrosu hakkında bilgi aldık. Ardından meslektaşlarımızla bir araya geldiğimiz toplantı Tabip Odası sekreteri Dr. Naci İşoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Yönetim Kurulu üyeleri Prof.Dr.Elif Peştereli, Dr.Aydan İzgi, Dr.Gülsün Gülay Yılmaz ve Dr. Kaan Taşer Tabip Odası çalışmaları hakkında bilgi verdi. Malpraktis ve hekimlerin hukuki sorumlulukları, hekimlikte yaşanan değer kayıpları ve hekimlerin itibarsızlaşması, yalnızlaşması, sağlıkta şiddet, özel hekimlikte yaşanan sorunlar, genç hekimlerin yurtdışında çalışma isteklerindeki artış, şehir hastanelerinin geleceği, hekimlerin tabip odasından beklentileri toplantının gündemini oluşturdu.
Mesleki dayanışmanın, tıbbi deontolojinin önemine vurgu yapılarak daha güçlü ve etkin tabip odası oluşturmak için birlikte olma çağrısıyla toplantı sonlandı.
Antalya Tabip Odası olarak tüm meslektaşlarımıza ulaşmak için böylesi buluşmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu

 


Yazdır   e-Posta