YİNE BİR ŞİDDET HABERİ

‘’ŞİDDETSİZ BİR SAĞLIK ORTAMINDA HEKİMLİK YAPMAK İSTİYORUZ’’

Türk Tabipleri Birliği’nin ‘’Şiddetsiz bir sağlık ortamında emeğimizin karşılığını alarak HEKİMLİK YAPMAK İSTİYORUZ’’ başlığı ile yürütmekte olduğu etkinlikler sürerken Antalya’da yine bir şiddet haberi aldık.

Yaşam hakkımızı tehdit eden, mesleğimizi gereği gibi yapmamızı engelleyen şiddetle her an karşı karşıyayız.

Bu sefer şiddet 23.01.2020 tarihinde Antalya Yaşam Hastanesi’nde Acil Servis’te görev yapan Dr. Mehmet YAPICI’yı hedef almıştır. Fiziksel, sözel şiddete uğrayan meslektaşımız Beyaz Kod vermiş ve hukuki süreci başlatmıştır.

Bu nedenle şiddete uğrayan meslektaşımız ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Cengiz Denizer ziyaret edilmiştir. Oda başkanı Prof. Dr. Nursel ŞAHİN, Genel Sekreter Dr. Naci İşoğlu Y.K. üyeleri Dr. Aydan İzgi, ve Dr. Kaan Taşer, Doç. Dr. Fikret TAŞ Antalya Tabip Odasını temsilen katılmıştır.

Meslektaşlarımızla görüşülerek yaşanan olayla ilgili bilgi alınmıştır. Şiddete maruz kalan meslektaşımıza ve diğer görüşebildiğimiz meslektaşlarımıza odamız adına geçmiş olsun dileklerimiz iletilmiştir.

Hukuki destek konusunda avukatımızla iletişime geçebilecekleri bilgisi verilmiştir. Yaşanabilecek diğer sorunlarda odamızın yanlarında olduğu paylaşılmıştır.

Çözümün en önemli parçasının tüm hekimleri ortak tutum alması olduğu vurgulanmıştır. Meslektaşımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Sorunların çözülmesi için sorumluluğu olan iktidarı adım atmaya şiddet çığlıklarına kulak vermeye çağırıyoruz.

ANTALYA TABİP ODASI YÖNETİM KURULU

 


Yazdır   e-Posta